- طراحی دکوراسیون مغازه

- طراحی دکوراسیون فست فود

- طراحی دکوراسیون ویلا

- طراحی دکوراسیون رستوران

- طراحی دکوراسیون منزل

کاربرد رنگ های پاستیلی در دکوراسیون اتاق کودک با 30 طراحی زیبا

307
رای نویسنده
4از1
کاربرد رنگ های پاستیلی در دکوراسیون اتاق کودک با 30 طراحی زیبا | انواع رنگ پاستیلی

همه ما بر این باوریم که محیط اتاق خودک باید به شکل خلاقانه و جذابی طراحی شده باشد و از عناصر تزیینی ایده آل برخوردار باشد. دکوراسیون اتاق کودک نیز ترکیبی از خلاقیت و رنگ را با هم ارائه کرده است.

کاربرد رنگ های پاستیلی در دکوراسیون اتاق کودک با 30 طراحی زیبا

طراحی دکوراسیون اتاق کودک به مراتب از طراحی اتاق بزرگسالان مهم تر می باشد. چون کودکان در حال یادگیری هستند. از این رو به دنبال کشف ناشناخته های محیط طبیعی می گردند. اتاق کودک باید بستر مناسب برای این شناخت را ایجاد کند.

والدین ترجیح می دهند که در این محیط از رنگ های ملایم مانند آبی، صورتی و… استفاده کنند. استفاده از آبی یخی و پاستیلی در چنین محیطی تزیین اتاق را برجسته و جذاب می کند. در واقع در چنین محدوده ای کوچک ترین تغییرات نیز قابل توجه اند و اهمیت می یابند.

در چنین اتاقی رنگ های شاد در کنار رنگ های خنثی به کار می روند. در زمینه ی اتاق نیز حدالامکان از رنگ حنثی استفاده می شود. بهتر است برای ایجاد یک بافت مناسب از تاثیر رنگ ها غافل نشوید و بدانید با این رنگ ها چه حسی را در کودک ایجاد می کنید.

ویژگی های ضروری دکوراسیون اتاق کودک

این اتاق باید یک طراحی کودکانه داشته باشد. بنابراین برای جذابیت بیشتر بهتر است از لوازم تفریح و سرگرمی استفاده شود. ترکیب رنگ ها در این اتاق سبب ایجاد بافتی شاد و عالی خواهد شد.

کودکان نسبت به بزرگ تر ها مدت زمان بیشتری در اتاق هستند و به همین دلیل در دکوراسیون اتاق خواب کودک باید دقیق عمل کرد. به ویژه این اتاق پیش از دبستان محیطی برای بازی و شناخت می باشد. بعد از ورود به مدرسه این شناخت بیشتر می شود و روابط دوستانه شکل می گیرد و فرزند نیاز به داشتن محیطی برای انجام تکالیف و مطالعه دارد.

برای انتخاب وسایل، اصول اولیه را در نظر بگیرید تا رشد کودک بدون صرف هزینه و با اعمال تغییر مختصر انجام شود. برای این کار، کشوهای متعدد، تخت خواب با فضای لازم در زیر آن، کشوهای لباس و… استفاده کنید و در صورت لزوم قفسه و کتابخانه به این محدوده اضافه کنید.

رعایت اصل تناسب

رعایت این اصل در هر اتاقی لازم است. اندازه میز، ارتفاع قفسه، تخت خواب و … باید متناسب با کودک انتخاب شود تا برای استفاده از آن ها دچار زحمت نشود.

از طرح های فانتزی استفاده کنید.

طرح های فانتزی بیشتر از آن چه که فکر می کنید، برای کودکان جذاب است. سعی کنید در دکوراسیون اتاق کودک از این الگوهای فانتزی استفاده کنید.

سبک مینیمال در اتاق کودک

سبک مینیمال نیز با توجه به اینکه از حاشیه پردازی فاصله می گیرد، گزینه خوبی برای چیدمان اتاق کودک محسوب می شود. البته باید در چنین سبکی از لوازم ساده اما به همراه برش های جذاب و خاص استفاده شود. اگر قرار است از لوازم مهیج در این چیدمان استفاده کنید، بهتر است این لوازم را در قالب ظریفی به کار برید.

اتاق کودک دکوراسیون متفاوت اتاق کودک  اتاق کودک اتاق کودک شیک  اتاق کودک لاکچری  دکوراسیون شیک اتاق کودک  دکوراسیون زیبای اتاق کودک فراموش نکنید محیط این اتاق نباید شلوغ باشد. رعایت نظم در این اتاق یک اصل اساسی و ضروری است. این اتاق باید به اندازه کافی نور داشته باشد.

کاربرد رنگ های پاستیلی در دکوراسیون اتاق کودک با 30 طراحی زیبا | انواع رنگ پاستیلی

بهترین رنگ برای رنگامیزی اتاق خواب,بهترین رنگ برای اتاق کودک,انواع رنگ پلاستیک,رنگ های پاستیلی به چه دردی میخورد,کارد رنگ پاستیلی,رنگ پاستیلی چیست,اصول نقاشی ساختمان,رنگ پاستیلی دکوراسیون ایرانی

افزودن دیدگاه جدید
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربره صاحب نظره ما باشید »ارسال دیدگاه«

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *