جدید ترین مطالب

- طراحی دکوراسیون مغازه

- طراحی دکوراسیون فست فود

- طراحی دکوراسیون ویلا

- طراحی دکوراسیون رستوران

- طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دفتر کار به شیوه مدرن | طراحی دکوراسیون اداری,دکوراسیون داخلی اداری,نورپردازی

676
طراحی دفتر کار به شیوه مدرن | طراحی دکوراسیون اداری,دکوراسیون داخلی اداری,نورپردازی

طراحی دکوراسیون اداری,دکوراسیون اداری,دکور دفاتر اداری,نورپردازی اداری,چیدمان دفاتر اداری,میز و صندلی اداری,پارتیشن بندی دفاتر اداری,دکوراسیون داخلی اداری,طراحی داخلی اداری,چیدمان لابی,مبلمان اداری,اصول دکوراسیون دفاتر اداری,دکوراسیون اتاق انتظار,دکوراسیون مطب

طراحی داخلی دفتر کار به شیوه مدرن

در گذشته محیط کار بصورت خشک و رسمی طراحی می‎شد. علت این امر، نبود ایده ‎ها‎ی جدید برای طراحی محل کار و بی‎توجهی مدیران شرکت ‎ها‎ و اداره ‎ها‎ عنوان می‎شود. خوشبختانه امروزه با ورود انواع ابزار‎ها‎ی طراحی و زیبایی، دکوراتیو محل کار به یکی از مهمترین اصول افزایش راندمان کاری تبدیل شده است. این اصول هر روز در حال تغییر بوده و کسانی که در عرصه طراحی دکوراسیون داخلی فعالیت دارند، باید به بروزرسانی اسلوب طراحی داخلی توجه داشته باشند. در زیر به نکاتی که برای طراحی داخلی دفتر کار، باید به آن‎ها‎ توجه شود، اشاره می‎کنیم:
1- دقت در انتخاب رنگ ‎ها‎ با توجه به حوزه فعالیت شرکت
رنگ به عنوان فاکتوری مهم در ایجاد طراحی مدرن محیط کار به شمار می‎رود. به همین دلیل در انتخاب رنگ باید به حوزه فعالیت سازمان یا شرکت دقت نمود. در انتخاب رنگ چندین الگو وجود دارد از جمله ‎ها‎رمونی میان آن‎ها‎، هماهنگی و تناسب، استفاده از رنگ ‎ها‎ی هم خانواده، بهره گیری از پارادوکس رنگ، ایجاد خطای دید با استفاده رنگ ‎ها‎ و …. که می‎توانند ترکیبات زیبایی را در محیط کار ایجاد نمایند.

طراحی دکوراسیون دفتر کار
طراحی دکوراسیون اداری
2- نورپردازی در محیط کار
نورگیر بودن محیط کار تاثیر زیادی بر کارایی و راندمان پرسنل دارد. به این معنا که فقدان نورخورشید، محیط را تاریک نشان داده و موجب می‎شود تا کارکنان خود را از فضای خارج دور بدانند. این امر نوعی افسردگی را ایجاد می‎کند. بنابراین بهتر است تا حد امکان محیط کار نور طبیعی داشته باشد. حال گاهی ساختمان بنا شده است و تیم طراحی دکوراسیون نمی توانند هیچ تغییری در آن ایجاد کنند، اما می‎توانند با به کارگیری روش ‎ها‎ی مدرن، نورپردازی ‎ها‎ی زیبایی ایجاد کنند به طوری که پرسنل با محیط حس یگانگی داشته باشند. البته به هنگام انتخاب نور، باید دقت کرد که میزان آن به گونه ای نباشد که باعث خستگی چشمان کارکنان شود. از سوی دیگر نورناکافی موجب ضعیف شدن چشمان پرسنل شرکت می‎شود.

طراحی دکوراسیون دفتر کار

طراحی دکوراسیون اداری
3- استفاده از مبلمان مناسب
در محیط ‎ها‎ی کاری، استفاده از مبلمان ضرورت دارد. بهتر است از مبلمان ‎ها‎ی ارگونومیک استفاده شود. این نوع مبلمان راندمان کاری را افزایش داده و درد‎ها‎ی ناشی از نشستن طولانی مدت را کاهش می‎دهد. همین امر، انرژی کارکنان را برای بهره وری بیشتر افزایش می‎دهد. وجود مبلمان مناسب برای کارکنانی که ساعت‎ها‎ی مدیدی را پشت میز نشسته اند و با رایانه کار می‎کنند، ضرورت دارد.

مبلمان اداری

مبلمان اداری
4- استفاده از فایل ‎ها‎ و قفسه ‎ها‎ی مخصوص
برای نگهداری و بایگانی پوشه ‎ها‎ و پروند‎ها‎ وجود فایل و قفسه ضرورت دارد. هر یک از کارکنان باید فایل ‎ها‎ی مخصوص داشته باشند. بطوری که میان آن‎ها‎ مرز مشخص شده باشد. این کار به ایجاد نظم در محیط کار کمک می‎کند و استقلال کارکنان را به دنبال دارد.

طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری
5- توجه به زیبایی دیوار‎ها‎
دیوار تاثیر زیادی بر زیبایی محیط داخلی ساختمان دارند. در محیط‎ها‎ی کار باید رنگ دیوار‎ها‎ متناسب با روحیه کارکنان انتخاب شود. دیوار سفید رنگ و ساده کسل کننده است. بهتر است در قسمت ‎ها‎یی از دیوار، از کاغذ دیواری یا دیوارپوش‎ها‎ی زیبا استفاده شود. نصب قاب عکس یا تصاویری از طبیعت، به کارکنان روحیه می‎دهد. البته توجه داشته باشید که قاب عکس و تصاویر از نوع هنری و دلنشین انتخاب شوند. برای مثال انتخاب یک تصویر خشن و جنگ طلب، موجب خشم کارکنان می‎شود. علاوه بر این وجود برخی وسایل و تزئینات کوچک در روی میز کار می‎تواند به زیبایی اتاق کار کمک کند. از جمله گذاشتن چراغ مطالعه، گلدان کوچک، یک گوی زیبا و .. باعث زیبایی محیط کار می‎شود.

طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری

 

طراحی دکوراسیون مطب پزشکی,طرح دکوراسیون مطب,عکس دکوراسیون مطب دندانپزشکی,عکس دکوراسیون مطب,دکوراسیون داخلی مطب پزشک عمومی,دکوراسیون داخلی مطب فیزیوتراپی,دکوراسیون داخلی مطب کودکان,مدل دکوراسیون مطب,دکوراسیون داخلی مطب مامایی,دکوراسیون داخلی مطب مشهد,نمونه دکوراسیون مطب,طراحی و دکوراسیون مطب ,دکوراسیون شرکت مهندسی,دکوراسیون شرکت هواپیمایی,دکوراسیون شرکت کامپیوتری,دکوراسیون شرکتی,دکوراسیون شرکت تبلیغاتی,شرکت دکوراسیون داخلی,شرکت دکوراسیون داخلی تهران,شرکتهای دکوراسیون داخلی در تهران

افزودن دیدگاه جدید
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربره صاحب نظره ما باشید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *