- طراحی دکوراسیون مغازه

- طراحی دکوراسیون فست فود

- طراحی دکوراسیون ویلا

- طراحی دکوراسیون رستوران

- طراحی دکوراسیون منزل

پروفیلهای اصلی و فرعی سقف کاذب | سقف کاذب | دیوار پوش | کف پوش | پارکت | کاغذ دیواری

545
پروفیلهای اصلی و فرعی سقف کاذب | سقف کاذب | دیوار پوش | کف پوش | پارکت | کاغذ دیواری

طرح سقف کاذب اشپزخانه,طراحی سقف کاذب اشپزخانه,طراحی سقف کاذب اداری,سقف کاذب طرح اسمان,طراحی سقف کاذب با کناف,طراحی سقف کاذب با چوب,طراحی سقف کاذب با رابیتس,طراحی سقف کاذب با پی وی سی,طرح های سقف کاذب با کناف,نمونه طراحی سقف کاذب با کناف,طراحی سقف کاذب تجاری,طرح های جدید سقف کاذب,طرحهاي جديد سقف كاذب,جدیدترین طرح های سقف کاذب,سقف کاذب طرح چوب,طرح های سقف کاذب خانه,طراحی سقف کاذب اتاق خواب,سقف کاذب طرح دار,دانلود طرح سقف کاذب,طرح سقف کاذب با رابیتس

 پروفیلهای اصلی و فرعی افقی

بسته به اینکه پروفیلهای اصلی و فرعی از چه مصالحی  باشند، دو حالت متمایز مشخص می‌گردد. الف: چنانچه جنس پروفیلهای اصلی و فرعی افقی از فولاد یا فولاد گالوانیزه باشد باید:

۱- سطح مقطع این پروفیلها توسط دستگاه نظارت  تعیین گردد، ولی حداقل مقاومت این مقاطع برای پروفیلهای اصلی و فرعی به ترتیب  نباید از مقاومت آرماتور به قطر ۱۰ و ۶ میلیمتر کمتر باشد.

۲- در محل برخورد سقف کاذب به دیوار، توصیه  می‌گردد که حداقل از یک نبشی ۲×۲۰×۲۰ استفاده شود.

 پروفیلهای اصلی و فرعی افقی

چنانچه جنس پروفیلهای اصلی و فرعی از آلومینیوم، چوب یا سایر مصالح باشد:

۱- در صورتی که در مورد پروفیلهای اصلی و فرعی  به جای فولاد از چهارتراش چوبی استفاده می‌شود، چوب مورد نظر باید از نوع چوب  نراد خارجی (روسی یا مشابه) باشد. ابعاد قطعات چوبی یاد شده برای قطعات اصلی و  فرعی، حداقل و به ترتیب برابر ۶×۴ و یا ۴×۴ سانتیمتر خواهد بود.

۲- در خصوص استفاده از آلومینیوم و یا  سایر مصالح نیز ابعاد پروفیلها بستگی به محاسبات انجام شده دارد، ولی به هر  حال مقاومت پروفیلهای اصلی و فرعی از هر لحاظ، نباید به ترتیب از مقاومت  میلگردهای فولادی نمره ۱۰ و ۶ کمتر باشد.

۳-علاوه بر نکات فوق سقفهای کاذب باید در مقابل  نیروهای جانبی مقاوم بوده و چنانچه تأسیسات حرارتی نظیر کانال و لوله در زیر  سقف اصلی قرار می‌گیرند (حد فاصل سقف اصلی و سقف کاذب)، ایجاد درز انبساط در  اطراف سقف به منظور تأمین جا برای تغییر مکانهای حرارتی، ضروری است. چنانچه برای سقف  کاذب دریچه بازدید در نظر گرفته شده باشد، باید این دریچه با دقت کافی و در  محل مناسب ایجاد گردد.

۴- پوشش زیرین سقف  کاذب الف:رابیتس در مورد رابیتس چنانچه در ملات ماسه  سیمان استفاده می‌شود، توصیه می‌گردد رابیتس از نوع فولاد سیاه و اگر از ملات  گچ استفاده می‌شود، بهتر است رابیتس از نوع گالوانیزه باشد. رابیتس باید در  فواصل معین به وسیله مفتول مناسب به آهن‌بندی بسته شود، به قسمی که هیچ‌گونه  برجستگی یا فرورفتگی در سطوح تمام شده دیده نشود.

فاصله پروفیلهای اصلی از  یکدیگر چنانچه از رابیتس نمره ۲ استفاده می‌شود، باید حداکثر برابر ۳۵  سانتیمتر و در مورد استفاده از رابیتس نمره ۳ این فاصله حداکثر برابر ۵۰  سانتیمتر می‌باشد. برای بستن پروفیلهای فرعی افقی به پروفیلهای اصلی و اتصال  رابیتس به پروفیلهای فرعی، از مفتول دولای سیمی به قطر حداقل ۷/۰ میلیمتر  استفاده می‌شود.

تعداد آویزهای قائم این نوع پوشش در هر مترمربع حداقل ۳ عدد  می‌باشد. به علاوه نکات مذکور در۱ و ۲ و۳ نیز باید رعایت گردند. ب:کانتکس تمام نکات فنی ذکر شده در مورد رابیتس  از لحاظ آویزها، پروفیلهای اصلی و فرعی افقی، فواصل و حداقل ابعاد، در مورد  کانتکس نیز صادق است. چنانچه در نقشه‌های اجرایی طریقه خاصی برای جلوگیری از  آسیب‌رسانی موریانه و یا سایر حشرات مزاحم به کانتکس پیش‌بینی نشده باشد، در  این صورت باید روی حصیر کانتکس، دوغاب گچ و یا آهک بریزند، به قسمی که این  دوغاب تمام سطح را پوشانده و قشر نازکی بر روی کانتکس تشکیل دهد.

 پروفیلهای اصلی و فرعی افقی

پ:لمبه  آلومینیوم در این پوشش مراحل اجرای کار به شرح زیر است :

۱- پروفیلهای ناودانی آلومینیوم را در ارتفاع  سقف کاذب به دیوارها وصل می‌کنند.

۲- تسمه‌های آویز را که از جنس فولاد گالوانیزه  است، به سقف متصل می‌نمایند. فاصله این آویزها در امتداد ورقهای لمبه، حداکثر  ۲۰/۱ متر و در جهت عمود بر ورقهای مذکور، حداکثر برابر ۳۵/۱ متر می‌باشد.

هر  تسمه مجهز به یک بست قابل تنظیم( Adjustable Clip ) می‌باشد.

۳- پروفیلهای ناودانی گالوانیزه را به  تسمه‌ها وصل می‌کنند. فاصله این پروفیلها از یکدیگر، حداکثر ۲۰/۱ متر است و  فاصله اولین پروفیل تا دیوار، نباید از ۳۰ سانتیمتر تجاوز نماید.

۴- قطعات لمبه آلومینیوم طوری به سقف وصل  می‌شود که یک سر آن در داخل ناودانی چسبیده به دیوار و سر دیگر آن در ناودانی  متصل به آویزها قرار می‌گیرند.

۵- نکات مذکور در ۱ و۲ و ۳، باید در مورد این  پوشش نیز رعایت گردد.

لمبه  چوبی اجرای کار در مورد این پوشش به شرح زیر است :

۱- قبل از اجرای لمبه‌کوبی، باید دور سقف را با  چهارتراش مناسب، کلاف‌کشی و تراز کرد.

۲- قطعات باربر افقی فرعی را باید از چوب و  قطعات باربر اصلی را از پروفیل فولادی یا چهارتراش چوبی، تهیه و به آویزهای از  پیش نصب شده متصل نمود.

۳- لمبه‌ها را که از قبل تهیه شده است، باید با  چسب و میخ به چهارتراشها متصل کرد. لازم به یادآوری است که باید لمبه‌ها را با  ماشین لمبه‌زنی و یا به طرق دیگر که به صورت فاق و زبانه داخل یکدیگر شوند،  آماده نمود، به طوری که چفت ها نمایان باشند. وجود چفت برای آنست که در مواقع  انقباض، لبه درزها به صورت نامناسبی درنیایند.

چوب مورد مصرف در لمبه‌ها، باید  چوب نراد خارجی (روسی یا مشابه) باشد. حداقل تعداد آویزها در هر مترمربع ۳ عدد  می‌باشد، به علاوه رعایت نکات مذکور در ۱ و ۲ و۳ الزامی است.

قطعات  پیش‌ساخته گچی ابتدا باید در کنار دیوار در ارتفاع تعیین  شده برای سقف کاذب نبشیهای آلومینیوم را نصب کرده و پس از نصب سیمهای آویز  گالوانیزه به سقف و وصل قطعات سپری آلومینیوم، قطعات سقف پیش‌ساخته گچی را در  داخل آنها قرار داد. ابعاد سپری و سیمها برابر نقشه کارخانه سازنده و با تأیید  دستگاه نظارت می‌باشد.

تعداد آویزها در هر مترمربع حداقل ۳ عدد و نکات یاد شده  در۱ و ۲ و ۳، لازم‌الاجرا می‌باشد.

ورقهای  آزبست و سیمان صاف صرف نظر از ابعاد ورقهای آزبست و سیمان که  تولید می‌شود، بنا به ملاحظات استاتیکی ابعاد این ورقها که در سقف کاذب به کار  می‌رود، اکثراً ۱۲۵×۶۰ و یا ۱۰۰×۶۰ سانتیمتر می‌باشند. به منظور نصب این ورقها  ابتدا یک شبکه متعامد از چوب روسی به شکل سپری یا سپری فولادی، اعم از توخالی  یا توپر در محل مورد نظر اجرا می‌شود.

در کناره‌ها به جای قطعات سپری یاد شده،  از نبشی با همان جنس استفاده می‌شود و پس از آن ورقها را روی سپری قرار داده و  در قسمت فوقانی آن بسته به این که جنس سپریها از پروفیل توپر یا توخالی فولادی  یا چوبی باشد، به فواصل ۳۰ سانتیمتر یک عدد پیچ خودکار و یا پیچ و مهره مناسب  با واشر و یا پیچ چوب با واشر مخصوص به کار می‌رود.

ابعاد و تعداد آویزها  با محاسبه مشخص می‌شود. چ: انواع  آکوستیک آکوستیکها به دو گروه معمولی و نسوز تقسیم  می‌شوند.

۱- آکوستیک معمولی در مورد این آکوستیک قطعات باربر افقی از چوب  نراد خارجی (روسی یا مشابه) بوده و قطعات باربر اصلی می‌توانند از پروفیل  فولادی یا چهارتراش چوبی باشند.برای نصب آکوستیک باید میخ همرنگ با آکوستیک و  چسب مناسب به کار برده شود. در پیرامون سقف کاذب اجرا شده، یک نبشی آلومینیوم  به دیوار نصب می‌گردد.

۲- آکوستیک نسوز قطعات باربر اصلی و فرعی افقی در مورد آکوستیک  نسوز، پروفیل آلومینیوم است. در تمام انواع آکوستیک در هر مترمربع، حداقل ۳  عدد آویز مورد نیاز است. برای نصب انواع آکوستیک، باید مندرجات ردیفهای ۱ و ۲  و ۳ رعایت گردد.

پروفیلهای اصلی و فرعی سقف کاذب | سقف کاذب | دیوار پوش | کف پوش | پارکت | کاغذ دیواری

دیوار آماده,جداسازی اتاقی با دیوار مجازی,کاشی,انواع کاشی,نقش کاشی در طراحی آشپزخانه,نقش کاشی در طراحی حمام,اهمیت کاشی مناسب,کاشی درجه یک,کاشی زیبا,جذابیت کاشی,تقسیم فضا با دیوار مجازی,دیوار های بتنی,دیوار عایق,دیوارهای عایق حرارتی,کف پوش شیک,کف پوش مدرن,کف پوش زیبا,مدل های جدید کف پوش,نمونه های کف پوش,دیوار پوش مدرن

افزودن دیدگاه جدید
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربره صاحب نظره ما باشید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *